SAVIKODA

VARA SAVIKODA

Vara vallamaja keldrikorrusel tegutseb savikoda!

Võimalik broneerida töötubasid (savi treimine, voolimine ja glasuurimine). Grupi suurus 4 – 6 inimest. Savikoja tegevust koordineerib MTÜ Vara Laegas.

Savikoja tegemistega ning lahtioleku aegadega saab ennast kursis hoida FB vahendusel. Loodud on huvilistele vastav grupp:https://www.facebook.com/groups/719649594839306/

Info: Monika Zirkel, tel.5136256 (monikazirkel@gmail.com) või Aili Saul, tel. 59126775 (aili.vesselov@gmail.com)

VARA SAVIKOJA HINNAKIRI 2018 (uus).

Savitöötoad grupile (4-6 inimest). Töötuba koosneb kahest kohtumisest. Esimene kohtumine voolimiseks u 2 – 3h, teine glasuurimine u.1 – 2h. Osalejatel on võimalus õppida kuidas kasutada potiketra (treimine) ning kuidas voolimistehnikas valmistada endale mõni vahva ese. Valmistame tarbeesemeid (tassid, kausid, vaagnad, alused jms). Osalejad saavad meisterdamiseks u 1,3kg savi. Töötubades kasutame ainult kõrgkuumussavi.

HIND: 10€ in, ÕPILASED 8€ sisaldab materjale (1,3kg savi + glasuur; õpilased 1,1kg savi + glasuur) ning kahte põletust (eelpõletus + glasuurpõletus)

* Kui ei ole võimalik osaleda kaks korda töötubades, saavad esemeid glasuurida ka juhendajad (hind sellest ei muutu).

Savikoja külastus ilma broneeringuta. Mõeldud eelkõige neile, kes ei vaja juhendamist (Savikoja lahtioleku aegade info jooksvalt FB: https://www.facebook.com/groups/719649594839306/)

  • 1kg savi = 5eur (sisaldab vahendite kasutust, savi, glasuure ning põletust)

Saviahju kasutus ( Ahju kasutamise eest vastutab tellija ning allkirjastab vastava lepingu)

  • Ahju täis esemeid eelpõletuses 15€ 
  • Ahju täis esemeid glasuurpõletuses 20€ 

 

JUHENDAJAD:

  • Aili Saul (aili.vesselov@gmail.com)
  • Monika Zirkel (monikazirkel@gmail.com)
  • Eva Hinn (evahinn189@gmail.com)
  • Triin Vaino (triinv91@gmail.com)
  • Olga Haljaste (haljaste@gmail.com)

*Savikojas tegutsevad juhendajad on kõik vabatahtlikud ning töötubade juhendamise eest tasu ei saa. Seega palume oma soovidest varakult teada anda ning arvestada sellega, et sobiva aja leidmine on kõik läbirääkimiste küsimus.